Okrągła piątka
10.jpg

Zostałem rozpoznany. Identyfikacja była bezbłędna. Było to 6 stycznia, po mszy, gdzieś pomiędzy domkami kamedułów na warszawskich Bielanach. Podchodzi do mnie mężczyzna i pyta czy jestem tym panem z Kawiarni Karowa 20. Uśmiech. Potwierdzam. Opowiada o tym, że rok temu ze swoją rodziną ("Tata i ekipa" - tak się nazywali) wygrał nasz konkurs urodzinowy i bardzo lubi nasze urodzinowe imprezy i czeka na nie. Tato i ekipo, może wówczas nie wyraziłem się jasno, dlatego chcę teraz to wypowiedzieć. Ujęło mnie to, a nawet wzruszyło. Dziękuję.

Te parę słów było bardzo pokrzepiające. Ja ze swoimi ekipami, tą pierwszą, czyli rodziną i tą drugą, czyli pracownikami ponad pięć lat pracujemy na to, żeby ktoś dobrze się poczuł w kawiarni, żeby mógł znaleźć spokojne miejsce na rozmowę po obejrzeniu wystawy w DSH, żeby mógł spotkać się ze znajomymi, żeby studenci pobliskiej socjologii i logopedii mogli spędzić okienko przy smacznej kawce. To było takie docenienie naszych wysiłków. Co prawda nie ustrzegliśmy się błędów. Nie raz będąc zmęczonym potraktowaliśmy kogoś bardziej szorstko, źle zaplanowaliśmy dostawy i ktoś nie zjadł ulubionej tarty z cytryną, czy spóźniliśmy się do pracy. Przepraszamy. 

Spotkania.
Spotkania.

Kiedy słuchałem słów o zeszłorocznej imprezie urodzinowej, już wtedy wiedziałem, że w tym roku tak nie będzie (otwarcie miało miejsce 31. stycznia). Chociaż parę osób radziło nam byśmy otwierali w ramach akcji #otwieraMy, to tego nie robimy. Znajdujemy się w instytucji kultury, która rządzi się własnymi prawami, a obok są sale sale uniwersyteckie, które do października będą świecić pustkami. Taka szkatułka! I chociaż najlepiej czujemy się za barem, to na razie czekamy, zapraszając Was na szkolenia i do naszego sklepu internetowego.

Dzięki. Do zobaczenia jak najszybciej.

Waszmość kawę robisz jak za króla Sasa.
Waszmość kawę robisz jak za króla Sasa.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl